Jdi na obsah Jdi na menu
 

Podzim ve škole

8. 11. 2016

 

  1. Když se řekne podzim, vybaví se nám zrání ovoce. Dobrým nápadem bylo uspořádání výstavy voňavých jablíček, kterou navštívili žáci ze ZŠ Smetanova v rekonstruovaném klášteře. Žáci si prohlédli nejen mnoho odrůd jablek, ale i dnes velmi oblíbených bylinek a shlédli i působivá díla místních malířů.
  2. Každým rokem se naše škola účastní akce Týden knihoven. Letos se výukový program týkal historie v dětských knihách. Na závěr ale nesměli chybět oblíbení Pušíci. Naši žáci se podíleli i na výzdobě knihovny svými výkresy.
  3. Na škole proběhl Projekt Ovoce, zelenina. Prolínal téměř do všech vyučujících předmětů. Např. v Čj si žáci přečetli naučné články na dané téma a recitovali básničky, V Hv se naučili písničku, o Vv nakreslili zátiší s ovocem, v Aj vyhledávali příslušná slovíčka ve slovníku, o Pv vyráběli výrobky z ovoce a zeleniny- něco si i později snědli, na školním pozemku sklidili vypěstovanou zeleninu, opracovali ji a uskladnili na zimu a později ji využijí při vaření.
 

Náhledy fotografií ze složky Podzim